Bu makalede, avuç içi temizleme cephanenizde yaprak üfleyici / vakumlu süpürücüler için bir plan geliştirme anlamında “yaprak üfleyici / vakumlu kalemin nasıl kullanılacağı” ele alınmaktadır. Makale, bu tür ekipmanların çalıştırılması, üfleyici modundan vakum moduna geçme, vb. Gibi konulara değinmemiştir. Bu konuyla ilgili bilgi için lütfen özel yaprak üfleyici / vakumlu süpürgelerle ilgili görüşüme bakın;

Yaprak ufleyici Vacs Nasil Kullanilir Bilgi

Örneğin:

  • Bir gaz yaprak üfleyici / vac
  • Bir elektrikli yaprak üfleyici / vac (4000 Yapraklı Domuz; ayrıca 6000 Yapraklı Hog modeli vardır)

Bu makalenin temel dayanağı, yaprak üfleyicileri / vakumları kullanmanın en etkili yolunun bunları seçici bir şekilde kullanmasıdır . Yani, bir yaprak üfleyici / vac satın almamalısınız, çünkü bir daha asla tırmıklamadığınızı düşünün (fiziksel durumunuz bir tırmık almanıza izin vermediği sürece).

Aksine, bu iyi ol koruma planı’ tırmık kullanışlı moda, ama ne zaman yaprak üfleyici / elektrikli süpürgeler ile tamamlamak açıkça , bu yeni fangled aletlerle biraz zaman tasarrufu fan modu veya vakum modunda olabilir.

Yaprak Üflemeli / Vakum Kullanmak Üzere Fark Yaratırsa: Üfleyici Modu
Sadece birkaç örnek:

Kurutulmuş çim parçalarını “süpürmeniz” gerekiyorsa, araba yolunuzu, avluyu, kaldırımı, vb. Hızlı bir şekilde bırakır ya da kirletirseniz – özellikle onları hızlıca toplamaktan endişelenmediğiniz sürece – Yaprak üfleyici / vacs kullanmaktır. Pick-up bir endişe ise, yerine bir shop-vac kullanın.

Büyük bir çim alanınız varsa ve sonbaharda büyük yaprak yığınları ile kaplanmışsa , yaprak temizleme işleminde ilk adım olarak yaprak üfleyici / vakum kullanımı mantıklı olabilir. Yani, bir yaprak üfleyici / vac ile birlikte tarps kullanarak, yaprakların yığınlarını ayrı yığınlara toplar.

Örneğin:

  1. Çimlerinizin en sol köşesinden başlayarak, yaprakların çoğunu bir tarp üzerine bir kazık içine üfleyin.
  2. Telaşlı olmayın: bir yaprak üfleyici / vac kullanarak her son yaprağı yuvarlamaya çalışacak kadar üretken.
  3. Yaprakların çoğunu çimenin bu köşesinde bir kazık haline getirdiğinizde, tarpları yaprakların üzerine katlayın ve tarpı sürükleyerek kazıkları (muhtemelen yardıma ihtiyacınız olacaktır)
  4. Yaprakları, kompost haline getirilebilecekleri veya daha sonra bir kompost kutusuna eklenebilecekleri bir muhafazaya boşaltın.
  5. Aynı şekilde ilerleyerek diğer köşelere geçin.
  6. Sonra çimlerin ortasındaki yaprakları benzer şekilde ele alın.

Ama buradaki fikrin telaşlı olmamasını vurguladım. Yaprakların büyük kısmını çıkarın, sonra bir yaprak tırmıkla bitirin.

Yapraklarınızı kompostlaştırmazsanız ve bunun yerine, yaprak torbalarına atmak zorunda kalmayla ilgili bir öneriyle karşılaşırsanız, çıkarma işlemine bir alternatif düşünün: yani, malçlama yerine. Yani, bir çim biçme makinesi bir yaprak üfleyici / vac’dan daha mantıklı olabilir. Sadece bir sürgün biçme makinesini yaprakların üzerinden geçirin, bir tür çim gübresi olarak çalışacak ince parçalara ayırın. Bir başka alternatif ise , torba eki ile yaprakların üzerine düzenli ya da malçlama biçme makinesini çalıştırmaktır , daha sonra torbanın ekinden yaprak torbalarınıza dökmektir. Bazı çim biçme makineleri için torba ekleri, yaprak üfleyici / vakumlu vakum torbalarından daha fazla yaprak tutar, böylece iş daha hızlı gider.

Yaprak Tırmıklarının yaptıgını Vacs Yapamaz
Aşağıda, daha önce Page 1 ‘de belirtilmiş olan yaprak tırmıklarının yanı sıra körük / vakumda “vac” modu için bir kullanım üzerinde çalışacağım . Ama önce, yaprak tırmıklarının, hangi üfleyici / vakumların tamamen yetersiz olduğunu çim bakımında bir rol oynayabileceğine dikkat edin. Ben çim havalandırmasından bahsediyorum.

Sen sonbaharda kaldırmak yapraklar bizim çimenler veba sadece enkaz değil, bakınız: de var saz kaldırılacak. Çim sazının birikmesi, çimlerinizin nefes almasını zorlaştırıyor. İlkbahar veya sonbaharda yapılan çim havalandırması , çim sazının kontrolüne yardımcı olur.

Sonbahar yaprağı sökümü için kullandığımız körük / vakumlar, herhangi bir şekilde, thatch sorununu çözmez. Buna karşılık, yaprak tırmıklarını akıllıca kullanırsanız, aynı zamanda yaprak çıkarma ve saz çıkarmayı gerçekleştirebilirsiniz.

“Akıllıca” ile ne demek istiyorsun? Belli bir çim hakkında konuştuğumuzu farz edelim ki, bazı yaprak tırmıklarına yaslanmaktan korkmayın. Bu, çimlerinizde biriken salkımın bazı kısımlarını, yaprakların bakımına ek olarak yerinden çıkarmaya yardımcı olacaktır. Ciddi thatch problemleri için bu, kendi başına bir tedavi değil. Ama her küçük yardımcı olur.

Yaprak Üflemeli / Vakum Kullanmak Üzere Fark Yaratırsa: Vakum Modu
Söz konusu cihazlar, “blower / vacs” olarak adlandırılan, iki farklı modda kullanımları nedeniyle, tabii ki: blower modu ve vakum veya “vac” modu olarak adlandırılır. Vakum modunda üfleyici / vakum kabiliyetlerini göz önünde bulundurmak artık zamanı.

Açıkçası, çoğu insan, yapraktan çok sayıda yaprak çıkarmak için yaprak üfleyici / vakumsuz süpürgeler gibi etkisiz kalmaktadır, çünkü:

1-Çok fazla sayıda yaprakları çok hızlı çekmezler,

2-Vakum poşetleri yapraklarını çıkarmak için yeterli miktarda yaprak bulundurmazlar (çuvalları boşaltmak için sürekli durursunuz).

Bununla birlikte, yaprak tırmıklarının kullanılması zor olacağı küçük yaprakların, kuru ot kırpıntılarının , kirlerin, vb . Kaldırılması için bahçenin belirli bazı bölgelerinde vakum modunda yaprak üfleyici / vakumların kullanılması mantıklı olabilir.

Örneğin:

1-Yaprakların kayaların arasında olduğu alanlar
2-Yaprakların sıkıştığı bir çitin tabanında
3-Ev ve müştemilatın etrafındaki kubbeler ve kubbelerde
4-Güvertede

Enkazları bu alanlardan da üfleyebilir , sonra daha sonra alabilirsiniz. Ama neden kendin için fazladan iş yapsın? Ekipmanınızın vakumlama kabiliyetini ödüyorsunuz, bu yüzden neden bu etkinliğin gerçekten etkili olduğu durumlarda işe yaramazsınız?

Yaprakların büyük kısmını bahçenizden çıkardıktan sonra, çıkarılacak bazı yapraklar kalır. Ve yaprak tırmıklarının devreye girdiği yer burası.

Bu sapan yaprakları toplamanın en iyi yolu o eski favoriyi, yaprak tırmıklarını kullanmaktır. İlke meselesi olarak palamutlu yaprak tırmıklarını yapan Techie diehards, kalan yaprakları yaprak üfleyici / vakumla almaya çalışmaya devam edecek. Ancak bunu yapmak, verimlilik açısından anlam ifade etmiyor: yapraklar bu gibi konularda çok işbirlikçi değil! Teknoloji, bu noktada ucuz bir ürünle ortaya çıkmadı, bu noktada, bu amaç için düşük yapraklı tırmıkların yerini aldı.

Özet: Yaprak Üfleyici / Vakum, Yaprak Tırmıkları Ne Zaman Kullanılır?

1-Yaprak tırmıklarının kullanılmasının zor olacağı dar noktalardan küçük miktarlardaki yaprakları, vb. Kaldırmak için vakum modunda yaprak üfleyici / vakumlu kullanın.

2-El ile kaldırmak için çim yapraklarının yığınlarını kazıklara toplamak için üfleyici modunda (tırtıllarla bağlantılı olarak) yaprak üfleyici / vakumlama kullanın.

3-Yaprak tırmıkları hala çim yapraklarının çıkarılması veya küçük kenarlarda yaprakların çıkarılması için son rötuşları koymak için en etkili araçtır.

4-Yaprak tırmıkları, sazmayı kontrol altında tutmanıza yardımcı olacak ilave bonus sunar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here