Bahçıvanlar genellikle zamanla birçok malzeme, ekipman, tohum ve ampul biriktirdiklerini tespit ederler. Hepsini saklayacak bir yere sahip olmak ve hepsinin nerede olduğunu bilmek, çok yardımcı olur ve bahçenizin daha verimli olmasına yardımcı olabilir. Sera için yaratıcı ve pratik depolama fikirleri için bazı fikirler ve ilhamlarımız var.

Herhangi bir hobide olduğu gibi, sera bahçeciliği için gereken çok sayıda önemli bit ve parçanın toplanması uzun sürmez. Bitki saksısı, sicim, secateurs, mala, maça, gübre torbası veya bahçecilik eldiveni olsun, muhtemelen bir eve ihtiyaç duyan çeşitli bahçe malzemelerine sahip olacaksınız.

Sera İçin Depolama Fikirleri

İhtiyacınız olduğunda her şeyin kullanışlı olmasını sağlamak, serada işler yaparken yaşamı çok daha kolaylaştırır – bazı iplere ihtiyacınız olduğunda sinir bozucudur, ancak nereye koyduğunuzu hatırlayamıyorum. Organize olmak ve özel depolama çözümlerini düzenlemek, bunları çözer ve her zaman her şeyin nerede olduğunu bilmenizi sağlar.

Sera depolamanın en iyi yanlarından biri pahalı olmasının gerekmemesidir. Eski öğelere geri dönüşüm yapmanın, yeniden kullanmanın ve yeni hayat vermenin birçok yolu vardır.

Yaratıcı Sera Depolama Fikirleri

Sera depolamasıyla ilgili temel fikir, tüm aletleriniz, malzemeleriniz, ekipmanınız veya tohumlarınız için pratik bir alan sağlamaktır. İlk önce ne depolamak istediğinizi, ne kadar alana ihtiyacınız olduğunu ve ne kadar alana sahip olduğunuzu düşünün.

Sera depolamanın en iyi yanlarından biri, üzerine çok para harcamanıza gerek kalmamasıdır. Tabii ki, eğer yedek paranız varsa, kesinlikle iyi bir depolama çözümüne yatırım yapabilirsiniz, ancak elinizde olanı kolayca yapabilirsiniz. Örneğin, bazı eski ahşap kasalar, kovalar, eski temiz boya tenekeleri, eski yıkanmış tereyağı veya margarin küvetleri veya sepetlerin tümü, temel malzemenizi saklamak için iyi çalışır ve kullanılmadığı zamanlarda kolayca saksı tablasının altına itilebilir. Seranın bulunduğu yere ve sahip olduğunuz seranın türüne bağlı olarak, basit bir raf bazı yararlı saklama sağlayabilir. Bitki saksısının devam etmesi için yer sağlayan ucuz metal saklama rafları da iyidir ve eğer tekerlekleri varsa, istediğiniz gibi kolayca hareket ettirilebilirler.

Sera Depolaması İçin Geri Dönüştürülmüş Mobilya

Eski bir çekmece sandığı seranıza getirilebilir ve bir köşede kullanılabilir. Çekmeceler, bir dibber, bitki etiketleri, kordon, makas veya mala gibi küçük aletleri saklamak için mükemmeldir ve tohum paketlerinin nemli veya kurumasını önlemeye yardımcı olur. Göğsünün üst kısmı, tohum ekerken olduğu gibi, kullanacağınız ekstra bir yüzey sağlamak için idealdir.

Yakında bir geri dönüşüm merkezine sahipseniz, herhangi bir ikinci el dükkanınız varsa veya bir otomobil bagaj satışına gidebiliyorsanız, sera depolama sisteminizin bir parçası olarak geri dönüşüme sokabileceğiniz ve yeniden kullanabileceğiniz pazarlıklara bakın.

Sera ihtiyaçlarınızı saklamak için hangi maddeleri kullanırsanız kullanın, içine koymak ve her bir konteynere ne olduğunu bilmek için özel bir alanınız olduğundan emin olun. Ön kısımdaki basit yapışkan etiket, ihtiyacınız olduğunda her şeyi nerede bulacağınızı bilmenizi sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here