Kendi seranıza sahip olmak, ancak yeni bir tane satın almaya gücünüz yetmiyorsa, ikinci elden satın almak için önceden sahip olunan sera mükemmel bir çözüm olabilir. Ancak, reklamını gördüğünüz ilkini seçip satın almadan önce, iyi bir sera ve iyi bir sera elde etmenize yardımcı olacak bazı pratik ipuçları ve fikirler.

İkinci El Sera Alımı Nasıl Yapılır Bilgi

Yeni bir sera satın almak için bütçeleri olmayanlar için, ikinci el bir sera satın almak bir sonraki en iyi seçenektir. Genelde satılık ikinci el listelerde bulunan seraları bulabilirsiniz – yerel gazetenizde, çevrimiçi olarak, dükkanlardaki yerel reklam listeleri, ağızdan sözle, bahçe kulübünden veya yerel bahçe merkezinizden.

İkinci el bir sera yepyeni bir sera gazı kadar iyi olabilir, ancak sera satın alımınızı seçerken ve yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç konu var.

Sera boyutu

İkinci elden satın alırken, seranız için ne kadar alan bulunduğunu tam olarak bilmek ve olası seraları değerlendirirken ölçümleri aklınızda tutmanız önemlidir.

Bir serayı daha büyük bir yerde görmek aldatıcı olabilir, çünkü bahçenize tam olarak sığmayacaktır. Ayrıca, sera sökülmüş ve halihazırda parçalar halinde ise, gerçek boyutta bir fikir edinmek çok zor olabilir.

Sera Durumu

Herhangi bir ikinci el maddeyi alırken olduğu gibi, seranın durumu da önemlidir. Muhtemelen hala makul şartlarda olan bir sera satın almak isteyeceksinizdir, böylece bundan daha uzun yıllar alacaksınız. Sırf ikinci el olduğu için, şartların altında bir serada parçalandığınızı hissetmemelisiniz.

Tüm binanın durumunu görmek daha zor olduğundan, sökülmüş bir sera satın alırken daha dikkatli olun. Mümkünse, satın almaya karar vermeden önce, parçaları ve parçaları mümkün olduğunca kontrol edin.

Sera Taşımacılığı

İkinci el bir sera satın alırken aklınızda bulundurmanız gereken bir diğer önemli husus, onu istediğiniz yere nasıl ulaştıracağınızdır. Bir tane satın almak için aramaya başlamadan önce seranıza nakliyat düzenlemek çok iyi bir fikir.

Sera büyüklüğü de önemlidir, çünkü sahip olduğunuz nakliyeye uyacağından emin olmanız gerekir. Çoğu sera seyahate çıkmadan önce tamamen ya da kısmen sökülmeye ihtiyaç duyacaktır, bu nedenle bu yardımcı olacaktır, ancak bahçeniz için mükemmel serayı bulursanız, o zaman eve getiremezseniz, hala çok sinir bozucu olacaktır.

Sera İnşaatı

Son olarak, istediğiniz yere geri döndüğünüzde seranızı nasıl inşa edeceğinizi düşünmeyi unutmayın. Kendi başınıza başarılı bir şekilde yapabileceğiniz bir iş olması pek mümkün değildir, bu yüzden birkaç gönüllü gönüllünün yardımını almalısınız.

İnşaata başlamadan önce, gerekli tüm ekipman ve malzemelerin elinizde olduğundan emin olun. Ayrıca, üzerine diktiğiniz yüzeyi düzeltmek gerekebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here