Alışveriş kesmek Neden onlara ihtiyacın var? Şunu hayal et:

En yakın giyim mağazasına girersin. Bir gardırop güncellemesi gecikmiş durumda.

Ama anında boğulmuşsun. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz ve şişirilmiş fiyatlar asla yardımcı olmuyor.

Tanıdık geliyor mu? Tabii ki öyle. Hepimiz oradaydık.

Neyse ki, hem güncellemenizde hem de cüzdanınızda, bir sonraki güncellemeniz için alışveriş yapmanın bir eziyetten daha az kazanmasını sağlayacak birçok yol vardır.

Beyler, bugün mağaza çalışanlarının size asla söyleyemeyecekleri erkekler için 21 alışveriş hayatı hackinden bahsediyorum.

1. Fazla Ödemeyi Durdurun – Makbuzunuzu Kontrol Edin

Fazla Ödemeyi Durdurun - Makbuzunuzu Kontrol Edin
Fazla Ödemeyi Durdurun – Makbuzunuzu Kontrol Edin

Amerikalıların yılda 2,5 milyar dolar ödediğini biliyor muydunuz? İster inanın ister inanmayın, birçoğunun kaynağı mağazalardan yanlış satın alımlar için fazla ücret alıyor.

Fazla ödeme yapmayın.

Satın alma işleminden hemen sonra makbuzunuza bakın. Makbuzdaki numara kafanızdaki ile aynı mı? Kapalıysa, personele kibarca ücreti bir kez daha kontrol etmelerini isteme konusunda tereddüt etmeyin.

En kötü durum senaryosu? Personel bir hata yapmadı ve herkes kendi gününü hakkında devam ediyor. Aynen, aklınıza değer.

2. Alışveriş Deneyiminizi Hedefleyin

Alışveriş deneyiminize biraz baharat katmak ister misiniz?

Bu erkek alışveriş hayatı kesmek bir oyunun öğelerini rutininize uygulamakla ilgili. Puanları kullanmak, hedefleri belirlemek ve rekabetçi hale getirmek anlamına gelebilir. Örneğin, çocuklarınızla alışveriş yapıyorsanız, onları yakalamak ve bir puanlama sistemi başlatmak için onlara belirli ürün kategorileri atamayı deneyin.

Alışveriş deneyimini yaşat ve tekrar alışverişi eğlenceli hale getir!

Kendiniz için bir skor ayarlayın! Belli bir fiyat noktasını geçmemek için kendinize sorun ve ne aldığınızı aklınızda bulundurun.

Tasarruflarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için daima maksimum fiyat noktanızı düşük tutmayı unutmayın. Ve buna bağlı kal!

3. Alışveriş sepeti tuzagı

Alışveriş sepeti tuzagı

Alışveriş sepetlerini nasıl kötü bir şey olabilir?

Onlar seni harcamaya özendirmek için çeki düzen veren düzinelerce numaradan biri. Etrafınıza mal taşımak zorunda kalırsanız, bir sepeti doldurabildiğiniz zaman alacağınız miktardan daha fazlasını alırsınız.

Ağır yük alışveriş sepetlerine kanmayın.

Alışveriş arabaları aslında 1975’ten bu yana büyük ölçüde büyüdü. Psikoloji de büyük bir rol oynuyor – araştırma, alışveriş sepetini doldurma koridorunda tam alışveriş sepetleriyle birlikte gören arkadaşlarınızı görürseniz, alışveriş sepetinizi doldurma olasılığının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Mümkün olduğunda küçük bir sepet ile sopa. Market alışverişi yapmıyorsanız, bir el arabası kullanmamalısınız!

Aynı şey diğer perakende mağazalarındaki çantalar için de geçerlidir. Bath & Body Works’teki sevimli satıcı kızının, nadiren oraya ayak basacak kadar cesur olduğunuzda size bir file çanta sunmasının bir nedeni var. Çünkü doldurmanı istiyor! Kibarca reddedin, kız arkadaşınızın cumber kavun duş jelini sizden istediği gibi yakalayın ve artık bir erkek gibi kokmadan önce onu oradan çıkarın!

4. Öğe Yerleştirilmesinde Dikkatli Olun – Temel Öğeler Her Zaman Daha İleride

Bu erkek alışveriş hayatı kesmek sadece ucuz mağaza hileleri için bakıyor.

Bakkallar, alışveriş yapmak için sağlıklı bir yer olduğu izlenimini vermek için en renkli ürünlerini öne çıkma eğilimindedir. Bunun da ötesinde, çoğu mağaza arkaya doğru esansiyel ve indirimli ürünler yerleştirecek ve yolda daha taze ürünlerle sizi cezbedecektir.

Gözünü ödülde tut ve sallama. 

Bu dürtüyü, yola çıkmadan hemen önce toplayabileceğiniz gereksiz eşyalarla dolu ağzına kadar doldurulmuş ödeme koridorlarından sonuna kadar almaya teşvik ediyorlar. Düşmeyin beyler – girdiğiniz şeyden fazlasını satın almayın.

5. Yöneticilerin Gücü

Yöneticilerin Gücü

Resmi bir satış olmasa bile, yöneticiler belirli ürünlerde indirim yapma gücüne sahiptir. Memnun bir müşteri tabanını korumak onların yararınadır, bu nedenle makul sebeplerle indirim yapmaya açık olacaklardır.

En iyi fırsatların ne olduğunu görmek için yöneticilerle görüşün.

Bugün hakkında konuşacağımız erkeklerin alışveriş hayatındaki hacklerinin çoğu, belirli bir kapasitede bir yöneticiyle konuşmayı içeriyor, bu yüzden düzenli olarak onlara yaklaşmaktan korkmayın.

Daha da iyisi, en sevdiğiniz mağazalarda onlarla ve diğer satış personeli ile bir ilişki kurun. İsimlerini öğren. Mağazada olduğunuzda hoş küçük bir konuşma yapın. Bu tür nezaketler perakendecilik yapan insanlar için gerçekten bir fark yaratıyor ve her türlü tercihli muamele ile aynı şekilde yanıt veriyor. Satışların ne zaman başladığını ve bittiğini ilk bilen siz olacaksınız, hatta sizin için kenara bırakılmış bir veya iki parça veya kurum içi değişikliklerde indirim bile alabilirsiniz. Bu tür politikalar bir markadan diğerine geniş ölçüde değişir, ancak hiçbir zaman kibar davranmaz.

6. Sakin Olmayın – Kusur İndirimleri Alın

Alışveriş yaptığınız kıyafeti iyice tarayın. Yerinde olmayan veya nispeten küçük olsalar bile olmaması gereken gözyaşları olup olmadığını kontrol edin.

Kaç tane giyim perakendecisinin bunu sunduğuna şaşıracaksınız. Şansınızı deneyin – Kasiyerin kusurunu gösterin ve hazır giyimde yüzde 15-20 indirim alın. Para kazanmak için yalnızca birkaç dakika sürecek ve kesinlikle çabaya değer olacaktır.

7. Dahili Wi-Fi Üzerinde Mağaza İndirimleri Arayın

Wi-Fi, alışverişe giderken göz önüne aldığımız bir şey değil. Evimizdeki Wi-Fi ile ilgili değilse, genellikle hücresel verilerin durgunluğa kavuşmasına izin verdiğimiz bir düşüncedir.

Ancak birçok giyim mağazasının Wi-Fi tabanlı indirimler sunduğunu biliyor muydunuz?

Özel teklifler ve indirimler için daima mağazanın Wi-Fi bağlantısına bağlanın.

Buna inan. Özellikle büyük alışveriş merkezlerinde, kaç tane giyim mağazasının birbiriyle rekabet ettiği nedeniyle yaygın. Hepsinin müşteri çekmesi gerekiyor ve kalabalık bir alanda ücretsiz Wi-Fi bir bilet. Bir mağazanın ağına bağlandığınızda, çoğu ürün çeşidi için genellikle% 10-20 aralığında kupon almayı bekleyebilirsiniz.

Bu sinyallere bir göz atın.

8. Fiyat Eşleştirme Hizmetleri ve Daha İyi Fiyatlara Bakın

Bir sonraki alışveriş çılgınlığına gitmeden önce, araştırmanı yap. Perakendeye kıyasla çoğu ürünün çevrimiçi olarak nispeten ucuz olduğunu görebilirsiniz.

Neyse ki, sizin için, bu erkek alışveriş hayatı kesmek yayılıyor – fiyat eşleştirme.

Giderek daha fazla mağaza, müşterilerin başka yerlerde bulduğu daha iyi anlaşmalara fiyatlarını düşürmeyi teklif ediyor. Best Buy ve diğer elektronik mağazaları ile büyük cihaz satan perakendeciler yıllardır fiyat eşleştirmesi yapıyor. Giyim sektörü nihayet yetişmeye başladı.

Daha az bilinen bir markayla Levi jean’leri eşleştirmeyi beklemeyin, ancak aynı markaları başka bir yerde daha düşük bir fiyatla bulursanız, yönetime işaret edin ve fiyat eşleştirmesini isteyin. Şansları size vereceklerdir.

9. Sabırlı olun – Satış için bekleyin

Satış programlarına dikkat edin.
Satış programlarına dikkat edin.

Alışveriş yaparken indirimler ve satışlar her zaman önceliğiniz olmalıdır.

Bir ürünü seviyorsanız, beş gün bekleyin ve satışta olup olmadığını görmek için geri dönün. İndirimler her zaman bir faktör olacak, ancak karşılık geldikleri ürünler değişecek. Hangi mağazalarda hangi ürünlerin satılmaya başladığını öğreniyorsanız, kesinlikle bu iki faktörü mümkün olduğunca aynı hizaya getirmelisiniz.

Satış programlarına dikkat edin.

Örneğin, hedefin belirli bir programı var. Erkek giyim eşyaları ve mobilyalar her Çarşamba, spor malzemeleri ve ayakkabılar ise her Perşembe satışa sunulmaktadır. Kroger gibi bazı marketlerde her Cuma mobil uygulamalar aracılığıyla bulabileceğiniz ücretsiz eşyalar vardır.

10. % 100 Aşık değilseniz, bekleyin

Günaha hepimiz için bir faktördür, ama bunu düşünelim – basit bir erkek alışveriş hayatı kesmek, bu dürtüye karşı koymaktır. Ürüne kesinlikle âşık değilseniz veya hemen ihtiyacınız yoksa, satış için bekleyin!

11. İade ve Değişimi Sorgulayın

Beyler, bu kendinden açıklamalı. Satın aldığınız ürünün faydalarından haberdar olun. Muhtemelen, aşık olduğunuz erkek giysilerini iade etmeyeceksiniz, ancak bu kategoride birçok medya ve teknoloji düşüyor.

Kullanımlarını aşan ürünleri değiş tokuş edin.

Bu sizin avantajınıza çeşitli şekillerde işe yarayabilir. Eğer iade edenseniz ve mağazanın genelde indirimde olduğu şeylerden zevk alıyorsanız, eşyaları basit tutmak için mağaza kredisi almayı düşünün.

12. Belirli Günlerde İndirimlere Bakın

Belirli Günlerde İndirimlere Bakın
Belirli Günlerde İndirimlere Bakın

Bu erkek alışveriş hayatı kesmek tamamen farkındalık ile ilgili. Maddelerin fiyatlarının düşürüleceği yılın zamanlarına dikkat edin.

Bu, tatiller anlamına gelebilir – Kara Cuma, İşçi Bayramı, Başkan Günü ve 4 Temmuz, tüm ülke genelinde büyük satışlar sağlama garantilidir.

Noel satışları gibi etkinlikler en iyi fırsatları sunar – ancak oldukça kalabalık da olabilirler.

Piyasadaki trendleri aramak da faydalı olacaktır. Örneğin TV’leri alın: sayısız adam Superbowl’u arkadaşlarıyla izlemek için 4K televizyon alır, ancak bittikten sonra geri verir. Aynısı, yeni bir sürümle sıkıldıklarında oyuncu olan erkekler için de geçerlidir.

İade edilen ürünler de aynı şekilde satışa çıkar. Belirli ürünler için arama yapıyorsanız, daha sonra indirimli olarak satılan kaliteli ürünlerin toplu iadelerini talep eden Superbowl gibi trendlerin farkında olun.

13. Emektar, Öğrenci ve Kıdemli İndirimlerden Haberdar Olun

Kendinden açıklayıcı. Her zaman sor ve kimliğini kullanışlı tut.

14. Her Zaman Toplu İndirimleri Takip Edin

Hiçbir erkek alışveriş hayatı kesmek, bunun gibi ani ödüller vermez. Bu mükemmel alışveriş fırtınası, muazzam tasarruf için birden fazla indirim yapabileceğiniz anlamına gelir.

Emektar olduğunuzu ve askeri indirimler sunan yerel bir giyicinin pantolonlarda satışı olduğu söylenebilir. İşleri daha da iyi hale getirmek için, geçen hafta yaptığınız para iadesinden ve% 20 indirim karşılığında Wi-Fi’lerine bağladığınız mağaza krediniz var. Mağazada büyük bir alışveriş çılgınlığına girmeye hazırsın.

Bu mükemmel fırtınalar için uyanık kalın. Perakende yıldızları bu şekilde hizalandığında utanmadan alışveriş yapabilirsiniz.

15. Doğrudan İşletmelerle Anlaşma

Doğrudan mağaza veya servisle çalışmaya karar verdiğinizde, üçüncü bir tarafa kıyasla daha iyi anlaşmalarla karşılaşmanız her zaman daha muhtemeldir.

Doğrudan uğraşmak size maddi ödüller kazandırır.

Oteller harika bir örnek. Müşterileri otel rezervasyonu yapan birçok üçüncü taraf hizmeti vardır, ancak oteli doğrudan rezervasyon için çağırmak size müdürle bir fiyat görüşmesi yapma şansı verir. Doğrudan rezervasyon yaparak daha cömert bir iptal politikası elde edersiniz.

Fiyat eşleştirmeyi hatırlıyor musunuz? Bunlar onu devreye sokmak için mükemmel durumlardır.

16. Mağaza İçi Gönderim Yoluyla Ücretsiz Kargodan Yararlanın

Mağazalar, mağazada bulamadığınız ürünleri, özellikle de web sitesinde gördüyseniz göndermeyi teklif edecektir. En iyi kısım? Oldukça sık, nakliye için ücret talep etmezler.

17. Çevrimiçi Satın Almaları Mağazaya Geri Gönderin

Çevrimiçi olarak memnun olmadığınız bir şey mi satın aldınız?

Doğrudan bir mağazayla başa çıkmanın bir diğer büyük yararı da, çevrimiçi mağazalarını kullandığınızı varsayarak, genellikle kişisel olarak pişman olan alımları iade edebileceğinizdir. En kötü senaryoda, en azından gerçekten sevdiğiniz bir öğeye yönelik mağaza kredisi alabilirsiniz.

18. E-posta Uyarıları İçin Kaydolun

Günümüzde gittikçe daha fazla sayıda perakendeci bunu yapıyor ve bu anlaşılabilir bir durum. Tekrar işinize güveniyorlar ve değer veriyorlar ve karşılığında size yalnızca üyelere satış teklif etmekten mutluluk duyuyorlar. Devam edin ve kasadan talep ettikleri zaman e-posta adresinizi verin. Düzenli olarak alışveriş yaptığınız bir mağazaysa, yaptığınız için memnun olacaksınız.

19. Gümrükleme Rafı Takip Et

Gümrükleme Rafı Takip Et
Gümrükleme Rafı Takip Et

Bu erkek alışveriş hayatı kesmek daha kolay olamazdı. Giyim mağazalarında ilk önceliğiniz daima boşluk rafı olmalıdır. Büyük olasılıkla tarzında yarı fiyatına bir şey bulacaksınız. Unutmayın, temizleme rafında daha az bilinen bir markanın saf keten gömleği, birinci sınıf bir ismin tam fiyatından satılanla aynı kalitede olacaktır.

Gümrükleme rafında bulabileceğiniz kalitede şaşıracaksınız. Bir servet harcamadan gardırobunuzu nasıl yükselteceğinizi öğrenmek için buraya tıklayın.

20. Mağaza Kredi Kartları ve Ödül Programları

Mağaza Kredi Kartları ve Ödül Programları
Mağaza Kredi Kartları ve Ödül Programlarına katılın..

Şimdi, bu kartlarınızı dışarı atıp boşaltmanız için bir bahane değil, ancak mağaza içi kartlara kaydolmak bazı ödüller kazandırabilir.

Müşterileri teşvik etmek için mağazalar genellikle ilk kez kayıt olduklarında ve düzenli kullanıldıklarında kredi kartlarını önemli indirimlerle birleştirir. Ya öyle ya da ödemelerle ilgili çok az ilgi çekecekler. Bundan yararlanmanın en iyi yolu? Kartı kullan, ama hemen öde. Bunu yapmak, sorumlu, sorumlu bir şekilde harcamanızı ve kredi puanınızı artırmanızı sağlayacaktır!

Marka sadakati karşılığını verir.

Ayrıca mağazaların ödül programlarına sahip olmaları da yaygındır. Bunlar, müşterileri arasında marka sadakatini teşvik etmek için işletmeler tarafından kullanılan stratejilerdir. Temel olarak, onlardan daha sık satın aldığınız ürünlerde indirimleri artırma imkanı sunar. Belirli bir mağazayı seviyorsanız, bu programları sorduğunuzdan emin olun.

21. En Büyük Erkek Alışveriş Yaşam Hack – Sorma Korkma

Beyler, bu makale size bir şey öğretti ise, sormak gerekir.

Eksiklik indirimi için ya da farklı ödül programları hakkında bilgi edinmek için proaktif olmanız ve personele sormanız gerekir. Tabi, tabelalarda indirimler göreceksiniz, ancak en iyi fırsatların çoğu sadece yüzeyin altında olacak. Neyin uygun olduğunu ve mağazanın size geri dönmeye devam etmek için size neler sunabileceğini sormak asla zarar vermez.

Bu erkeklerin alışveriş hayatındaki hackleriyle birlikte en önemli şey gözlemdir.

Her şey, mümkün olan en iyi fırsatları bulmak, nerede ve ne zaman olduklarını bilmek ve bunları biriktirmekle sonuçlanır.

Bu mağazaya girmeniz, gözlerinizi açık tutmanız ve tasarruf etmeye başlamanız size bağlı değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here